Välkommen till Calluna.

Callunas kontor

Calluna AB
Kryddstigen 14C, 802 92 Gävle
Telefon: 0702-14 55 71
Hitta hit

Calluna AB
Stora Nygatan 17, 411 08 Göteborg
Telefon: 013-46 10 311
Hitta hit

Calluna AB
Norra Långgatan 1, 392 32 Kalmar
Telefon: 0702-53 38 63
Hitta hit

Calluna AB
Karlagatan 5, 531 32 Lidköping
Telefon: 0705-48 87 07
Hitta hit

Calluna AB
Linköpings slott, 582 28 Linköping
Telefon: 013-12 25 75
Hitta hit

Naturcentrum
Lasarettsgatan 1, 582 29 Linköping
Telefon: 013-20 62 68
Hitta hit

Calluna AB
Aurorum 2, 977 75 Luleå
Telefon: 070-659 59 66
Hitta hit

Calluna AB
Husargatan 3, 211 28 Malmö
Telefon: 0709-50 24 38
Hitta hit

Calluna AB
Hästholmsvägen 28, 131 30 Nacka
Telefon: 08-518 077 62
Hitta hit

Kontakta Calluna

 

Nedan hittar du några utvalda kontaktpersoner. Kontaktuppgifter till samtliga medarbetare hittar du på sidan Medarbetare. Finner du ingen lämplig person att kontakta är du varmt välkommen att ringa Callunas växel (013-12 25 75) så leder vi dig till rätt person. 

 


 

Fakturaadress: Calluna AB, Linköpings slott, 582 28 Linköping alternativt faktura(at)calluna.se
(OBS! märk fakturan med den referensuppgift som projektansvarig har meddelat). 

Administration & ekonomi:

  • Marianne Skoglund (Linköping), 013-46 10 304, marianne.skoglund(at)calluna.se
  • Gabriella Björk (Linköping), 013-46 10 313, gabriella.bjork(at)calluna.se

Facklig kontaktperson: Johan Storck (Linköping), 0705-12 40 39, johan.storck(at)calluna.se

 


 

Miljöövervakning, provtagning och vattenutredningar

  • Andreas Brutemark (Stockholm), 0702-81 82 77, andreas.brutemark(at)calluna.se
  • Malin Olbers (Malmö), 0727-19 90 11, malin.olbers(at)calluna.se
  • Gällande mätning av radioaktivitet (cesium) - gå till www.cesiumprov.se

Naturvård, naturvärdesinventeringar (NVI) & artinventeringar

  • Håkan Andersson (Linköping), 0734-23 11 40, hakan.andersson(at)calluna.se
  • Mova Hebert (Stockholm), 08-518 077 62, 0725-12 52 91, mova.hebert(at)calluna.se
  • Staffan Nilsson (Malmö), 0703-04 23 49, staffan.nilsson (at) calluna.se
  • Jakob Sörensen (Göteborg), 0705-62 15 85, jakob.sorensen (at) calluna.se

Hållbarhet, miljöbedömningar (MKB), artskydd och samhällsplanering

  • Emma Campbell (Linköping), 0707-24 22 68, emma.campbell(at)calluna.se
  • Elisabeth Lundkvist (Linköping), 0702-90 30 33, elisabeth.lundkvist(at)calluna.se

Infrastruktur, vindkraft, täkter och andra exploateringsprojekt

  • Jakob Sörensen (Göteborg), 0705-62 15 85, jakob.sorensen (at) calluna.se
  • Emma Campbell (Linköping), 0707-24 22 68, emma.campbell(at)calluna.se

GIS och landskapsekologiska frågor

  • Oskar Kindvall (Göteborg), 0730-62 28 73, oskar.kindvall(at)calluna.se
  • Anna Koffman (Stockholm), 0708-12 30 96, anna.koffman(at)calluna.se

Forskning och innovation

  • Annika Jägerbrand (Stockholm), 0703-49 38 06, annika.jagerbrand(at)calluna.se

Ekosystemtjänster

  • Magnus Tuvendal (Stockholm), 0725-67 30 80, magnus.tuvendal(at)calluna.se