Välkommen till Calluna.

Callunas kontor

Calluna AB
Kryddstigen 14C, 802 92 Gävle
Telefon: 0702-14 55 71
Hitta hit

Calluna AB (ecocom)
Första Magasinsgatan 3, 803 10 Gävle
Telefon: 0761-75 03 00
Hitta hit

Calluna AB
Stora Nygatan 17, 411 08 Göteborg
Telefon: 0705-62 15 85
Hitta hit

Calluna AB
c/o SciencePark, Gjuterigatan 9, 553 18 Jönköping
Telefon: 0761-75 03 00
Hitta hit

Calluna AB
Södra Långgatan 35, 392 31 Kalmar
Telefon: 0761-75 03 00
Hitta hit

Calluna AB
Karlagatan 5, 531 32 Lidköping
Telefon: 0705-48 87 07
Hitta hit

Calluna AB (huvudkontor)
Linköpings slott, 582 28 Linköping
Telefon: 013-12 25 75
Hitta hit

Linköpings Naturcentrum
Lasarettsgatan 1, 582 29 Linköping
Telefon: 013-20 62 68
Hitta hit

Calluna AB
Aurorum 2, 977 75 Luleå
Telefon: 070-659 59 66
Hitta hit

Calluna AB
Husargatan 3, 211 28 Malmö
Telefon: 0709-50 24 38
Hitta hit

Calluna AB Stockholm
Hästholmsvägen 28, 131 30 Nacka
Telefon: 08-518 077 62
Hitta hit

Kontakta Calluna

Önskar du en offert (kostnadsberäkning) för ett uppdrag eller har du en förfrågan om vi kan hjälpa till i ett uppdrag, hör av dig till: offert(at)calluna.se

Alternativt är du välkommen att kontakta någon av våra konsulter direkt - nedan finns några utvalda kontaktpersoner, och information om samtliga medarbetare hittar du på sidan Medarbetare.

Finner du ingen lämplig person att kontakta är du varmt välkommen att ringa Callunas växel (013-12 25 75) så lotsar vi dig till rätt person. 

 


Fakturering: fakturor ska vara märkta med referensperson och projektkod som meddelas av projektansvarig. Callunas organisationsnummer är 556575-0675.

Vi tar helst emot fakturor i PDF-format via e-post till faktura(at)calluna.se. I annat fall skickas pappersfakturor till adressen: Calluna AB, Linköpings slott, 582 28 Linköping.


Provtagning, vattenutredningar och annan miljöövervakning:

  • Andreas Brutemark (Stockholm), 0702-81 82 77, andreas.brutemark(at)calluna.se
  • Malin Olbers (Malmö), 0727-19 90 11, malin.olbers(at)calluna.se
  • Radioaktivitetsmätningar (cesium) - läs mer på calluna.se/provtagning/radioaktivitetsanalyser

Naturvård, naturvärdesinventeringar (NVI) & artinventeringar:

  • Håkan Andersson (Linköping), 0734-23 11 40, hakan.andersson (at) calluna.se
  • Mova Hebert (Stockholm), 08-518 077 62, 0725-12 52 91, mova.hebert (at) calluna.se
  • Staffan Nilsson (Malmö), 0703-04 23 49, staffan.nilsson (at) calluna.se
  • Jakob Sörensen (Göteborg), 0705-62 15 85, jakob.sorensen (at) calluna.se
  • Magnus Stenmark (Gävle), 0103-03 36 11, magnus.stenmark (at) calluna.se

Hållbarhet, miljöbedömningar (MKB), artskydd och samhällsplanering:

  • Håkan Ignell (Linköping), 0708-12 31 71, hakan.ignell (at) calluna.se
  • Kristina Kvamme (Kalmar), 0702-53 38 63, kristina.kvamme (at) calluna.se

Infrastruktur, vindkraft, täkter och andra exploateringsprojekt:

  • Jakob Sörensen (Göteborg), 0705-62 15 85, jakob.sorensen (at) calluna.se
  • Magnus Stenmark (Gävle), 0103-03 36 11, magnus.stenmark (at) calluna.se

GIS och landskapsekologiska frågor:

  • Oskar Kindvall (Göteborg), 0730-62 28 73, oskar.kindvall (at) calluna.se
  • Anna Koffman (Stockholm), 0708-12 30 96, anna.koffman (at) calluna.se

Forskning och innovation:

  • Annika Jägerbrand (Stockholm), 0703-49 38 06, annika.jagerbrand (at) calluna.se
  • Victor Johansson (Linköping), 0727-01 06 07, victor.johansson (at) calluna.se

Ekosystemtjänster:

  • Magnus Tuvendal (Stockholm), 0725-67 30 80, magnus.tuvendal (at) calluna.se

 


VD:

  • Fredrik Ström (Linköping), 0760-15 16 54, fredrik.strom (at) calluna.se

HR-chef:

  • Sara Häger (Linköping), 0730-47 95 11, sara.hager (at) calluna.se

Administration & ekonomi:

  • Marianne Skoglund (Linköping), 013-46 10 304, marianne.skoglund (at) calluna.se
  • David Arnesson (Linköping), 0725-38 40 35, david.arnesson (at) calluna.se
  • Gabriella Björk (Linköping), 013-46 10 313, gabriella.bjork (at) calluna.se

Facklig kontaktperson:

  • Fredrik Litsgård (Jönköping), 0103-03 36 04, fredrik.litsgard (at) calluna.se